Televiisori ostmine
Tarbijale abiks
Üks olulisi ja põnevaid asju, millega peaaegu iga tänapäeva inimene silmitsi seisab, on televiisori ostmine.
Milline mudel on usaldusväärsem? Ja kas see sobib minu interjööri? Millised lisafunktsioonid on olemas? Kui ostja seisab raske valiku ees, keerleb tema peas palju küsimusi.
Tänapäeva kodumasinate turul pakutakse tarbijale tohutut valikut seadmeid.Kõrgtehnoloogia maailm ei seisa paigal. Hüppeliselt edasi liikudes see areneb ja täiustub, seades tootjale üha uusi ülesandeid, kohandades korporatsioone enda jaoks ja sundides neid ajaga kaasas käima.Elektroonikaturg on uskumatult rikas ja mitmekesine.Nõudlus kasvab järeleandmatult, kuid nõudmised muutuvad ka karmimaks. Jälgides turgu ja konkureerides juhtpositsiooni pärast, keskenduvad ettevõtted oma tähelepanu paljude üksikasjade kohta, alates tootedisainist kuni kõrgtehnoloogiliste rakendusteni.
Selles artiklis oleme võimalikult objektiivsed ja aitame tarbijal teha kindla ja teadliku valiku!
Ja alustame ehk kõige olulisemast: kümnest põhiparameetrist, millele peaksite televiisori ostmisel kõigepealt tähelepanu pöörama.
Seega, diagonaal
Arvutage diagonaal, kasutades lihtsat ja tuntud valemit:
D= kaugus ekraanist tollides vaataja asukohale (diivan, tugitool jne) ümberarvestatuna tollideks ja jagatud 1,6ga.
See on oluline parameeter, mida me vajame selleks, et telerit mugavalt vaadata ja järelikult õigesti paigutada.
Resolutsioon
Oluline on siinkohal mõista: "mida rohkem piksleid, seda kõrgem kvaliteet ja sellest tulenevalt ka seade hind".See parameeter on muide esmatähtis mis tahes pilditöötlusseadme valikul, olgu selleks siis digikaamera või videovalvesüsteem.Arvestades odavama seadme ostu, saame kvaliteedi: Full HD (1920 × 1080), kuid isegi 50 tolli puhul on pilt selge.Veelgi selgemalt 4K (3840x2160) ja 4K UHD (- pilt, mis koosneb rohkem kui 8 miljonist pikslist). Teisalt erineb tipptasemel 8K resolutsioon oluliselt varasematest pildiformaatidest.Resolutsioon on 7680 x 4320 pikslit, mis annab meile kokku 33 megapikslit. Seda pole tänapäeval isegi kinodes kasutatavatel kallitel
projektoritel!Sellise kvaliteediga videosignaali edastamiseks on vaja täiustatud HDMI 2.1 kaableid, mis võimaldavad muutuvat kaadrisagedust kuni 60 kaadrit sekundis. Kuid selline kõrge tase nõuaks ka asjakohast sisu, mida praegu kahjuks ei ole olemas. Praeguse 8K prototüüpi näitas Sharp esimest korda 2013. aastal rahvusvahelisel messil.On kasulik teha kiire võrdlus olemasolevate vahel: HD, FullHD, 4K, 8K. Resolutsioon 1280x720 punkti (HD), koosneb vaid üheksast kilopikslist. See on endiselt tavaline 32-tollise teleri puhul.
Full HD formaat seevastu annab meile 1920x1080 (2 megapiksline) resolutsiooni. See on nüüd miinimum, millest enamik digitaalse videosisu ja digitaaltehnoloogia tootjaid lähtub.Resolutsioon 3840x2160 (8 megapikslit) on tänapäeval kõige levinum, populaarsem ja progressiivsem.4K-vormingut toetavad kõige sagedamini kesk- ja tippklassi seadmed. Tänapäeval ilmub üha rohkem 4K-sisu, mis on kõige nõutavam ja stimuleerib just sellise tehnoloogia müüki.
Pole paha valik: Ultra HD resolutsioon. See suumib detaile ja on suurepärane vahend, et kõrvaldada pildilt ebavajalik müra.8K resolutsioon, praegu rekord: 7680x4320. Siiski on "hiiglaslikul" resolutsioonil palju varjukülgi!
Enamik kasutajaid on harjunud sisu vastu võtma kõige tuttavamal ja mugavamal viisil.Ja sageli on need internetiühendusega telerid, arvutid, mobiilseadmed.Ausalt öeldes hakkasime filme järjest vähem “alla laadima”, eelistades video voogedastust ja võib tunduda, et video voogesitus on “just nurga taga”.Kuid interneti ribalaius on rangelt piiratud!
Samuti tuleb mõista, et 8K-sisu edastamine nõuab teenusepakkujalt ja lõppkasutajalt võimsaid seadmeid, Ilma selleta ei saa te kahjuks sellist progressiivset sisu mugavalt ja korralikus kvaliteedis nautida.
8K-video voogedastuse probleemide vältimine muutub võimalikuks alles 5G-võrkude täieliku kasutuselevõtu ja populariseerimisega. Lisaks võrkudele ilmuvad turule ka WiFi 6 toega seadmed.Samuti väärib märkimist, et seoses viienda põlvkonna võrkude globaliseerumise ja levikuga muutub kvaliteetne 8K formaat kindlasti kättesaadavaks.Tulevikku vaadates on
LG välja töötanud oma 8K telerite sarja - OLED TV 8K. LG Signature Z9-l on kaheksakümmend kaheksa tolli diagonaal ja võimas Alpha 9 Gen 2 8K protsessor.Toetus süvaõppetehnoloogiale sisu skaleerimiseks ja müra tõhusaks summutamiseks.Spetsiaalsed algoritmid võimaldavad muuta kahe kanaliga heli 5.1 ruumiliseks heliks.Sellel on lõputu kontrast ja võimalikult realistlik värvipalett.
Sony hoiab konkurentsis sammu ka 85-tollise KD-85ZG9 ja 98-tollise KD-98ZG9-ga.Esitletakse HDR-i tuge, täismaatriks-taustvalgustust ja Android TV operatsioonisüsteemi.Sisseehitatud X1 Ultimate protsessor tagab suurepärase realistlikkuse 8K eraldusvõimega.Pakkudes lahendust madalama eraldusvõimega sisu kujutise parandamiseks, tutvustades nn patenteeritud 8K X-Reality PRO tehnoloogiat.
Pärast "resolutsiooni" mõiste üksikasjalikku käsitlemist ja esitatud standardite positiivsete ja negatiivsete "punktide" kaalumist,mõistame ,et 8K telerid on pigem luksuskaup.Nende eeliste ja võrreldamatu pildikvaliteedi poolest ei ole neil täna täielikku sisu saadaval. Nii et paraku ei suuda nad oma potentsiaali saavutada.
Mis puutub eelarvesegmenti, siis HDR-tehnoloogia vastutab heleduse ja värvide eest, ilma et ekraanil tekiksid värvikadu või tumedad laigud. Kui plaanite vaadata youtube'i ja vene telekanaleid, ei ole mõtet isegi 4K eest üle maksta - Full HD on täiesti piisav!
Populaarsed TV resolutsioonid:
32" (81 cm)
43" (109 cm)
50" (127 сm
55" (139 cm)
65" (164 cm)
75" (190 cm)
Järgmine punkt: Kaadrisagedus
Kaadrisagedus on 50, 60 ja 120 hertsi (Hz). Teleseriaalide ja filmide jaoks piisab viiekümnest või kuuekümnest hertsist.Mängude jaoks on vaja "tõsisemat" sagedust -120 Hz.
Paneeli omadused
Järgnevalt on toodud paneeli omadused.On olemas paneelid:
LED,
OLED,
QLED. Nanocell ja Cristal UHD. OLED- ja QLED-teleritel on pilt kontrastne ja sügava musta värviga. Neil on lühike reageerimisaeg, mis on eriti oluline neile, kes mängivad mänge.
Cristal UHD tehnoloogia suudab ise reguleerida temperatuuri, et anda kõige selgemad värvid: must, roheline ja punane.Nanocell tehnoloogia.See tehnoloogia on väga sarnane UHD-ga - see töötab samuti nanoosakeste abil, neelab soovimatuid laineid ja edastab tooni puhtalt.
Heledus ja parameeter on meie järgmine parameeter
Pange tähele, et mudelit tuleks võtta hea heledusvaruga.See võimaldab teil kohaneda ümbritseva valgusega ja vältida silmade pingutamist.Odava hinnaga seadmete puhul on see vahemikus kolmsada kuni nelisada kandelat ruutmeetri kohta. "Keskmisel" tasemel: nelisada kuni viissada. Seevastu "premium" segment annab väärtuse kuussada kandelat ruutmeetri kohta või rohkem.
"Smart" või tavaline?
Loomulikult annab Smart meile rohkem võimalusi, näiteks internetiühendus, kogu kättesaadava sisu vaatamine, sealhulgas "online-kino". Nutiteleri ainus nõue on hea ja stabiilne WiFi-ühendus.
Operatsioonisüsteemid
Operatsioonisüsteemid on erinevad.Need on kõik ligikaudu sarnased, kuid erinevad ettevõtted varustavad oma seadmeid erinevate operatsioonisüsteemidega.
Näiteks:
Samsung operatsioonisüsteemiks on Tizen, LG kasutab webOS-i, kuid Sony ja
Phillips kasutavad tuttavat Androidi süsteemi. Ja ka
ALLVIEW,
Sharp,
Xiaomi.
Ühendused
Televiisori valimisel on oluline pöörata tähelepanu olevatele pistikutele.Kõige parem on hankida kahe või kolme hdmi väljundiga seadmeid.Nende külge ühendate kõik välised seadmed.Uus PlayStation 5 nõuab näiteks hdmi 2.1 standardit, mis edastab 8K pilti. Flash-meedia fotode vaatamiseks on vaja mudelit, millel on USB-port.
Kas ma peaksin valima soodsama või kallima mudeli?
Kõige kallimatel nutiteleritel on palju erinevaid "funktsioone", näiteks TimeShift-funktsioon, mis võimaldab teil "aega nihutada".See funktsioon võimaldab teil salvestada osa telesaatest ja vaadata seda hiljem, teile sobival ajal.Need seadmed on varustatud praktiliselt kõigega: võimsad subwooferid, "lahedad" protsessorid, häältuvastustehnoloogia, intelligentsed assistendid ja nutika tehnoloogia tugi, sünkroniseerimine teie telefoniga, Bluetooth-tugi.Samuti sukeldub see tehnoloogia tase spetsiaalsete 3D-prillide abil ülimalt realistlikku 3D-maailma. Kõiki ülaltoodud ekstraid tõenäoliselt ei ole soodsamates seadmetes,nii et kui soovite, et teil oleks selline tõsine, arvukas nimekiri kõigist olemasolevatest tehnoloogilistest uuendustest,mida "premium" mudelid on täis,tasub üks kord kulutada ja nautida suurepärast pildikvaliteeti ja kaasaegset tehnoloogiat veel pikka aega!